Last modified: 17-03-2017

"Girls" v měřítku 12 palců (1:6, 300 mm)

Řada sběratelů chce svoje sbírky trochu oživit i o "něžnější pohlaví". Toto označení není přesné neboť většina custom figurek, které jsem kdy viděl byly pěkné drsňačky :-) Pokud chcete nejen figurku holky, ale navíc holky, která alespoň trochu slušně vypadá velmi rychle zjistíte, že máte problém. Netvrdím, že sériové figurky nestojí za nic, ale u řady z nich mají výrobci co dohánět.

kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit

Firma BBI (Blue Box International) dělá několik female figurek (policistku, pilota, vojandy ...). Pokud se však podíváte třeba na pilotku (no nevím), ale přijde mi to jako pěkná hrůza. A když figurce SWAT 3.0, Female (Hot Toys) sundáte helmu a brýle, rozhodně to též není žádná sláva, jak by se na první pohled zdálo. Několik holek dělá i Dragon. Asi nejlépe vypadají figurky, které v sérii Cool Girls vyrábí firma Takara. Na trhu se v rámci kooperace prodávají pod ochranou známkou CY Gilrs (patřící firmě BBI). O tom, co vypadá lépe si můžete udělat vlastní názor (viz několik obrázků pro porovnání).


F-15A Pilot, Female (BBI)

SWAT 3.0 Female (Hot Toys)

Buffy (Sideshow)

U figurek CY Girls je ale jeden háček. Jsou to hotové figurky ve stylu Action nebo Sci-Fi. Při jejich koupi Vám tedy zbude řada doplňků, bez kterých by jste se obešli, např. oblečení. Co dělat pokud chcete female figurku, kterou si obléknete podle svých představ? Firmy Takara a BBI přišly s nápadem v podobě série "Perfect Body". Tyto holky mají jen spodní prádlo a jsou optimální alternativou pokud chcete jen postavu do armádní uniformy. Vyrábí se v základních variantách - běloška, afričanka, kavkazský typ, hispánka a asiatka. Každá z těchto figurek se časem modifikuje.


CY Girls "Blaze"
(Takara)

Girl's Mission
(Skynet / Aoshima)

Perfect Body "Hispanian
(Takara)

Hlavičky v měřítku 12 palců (1:6, 300 mm)

Poslední řešení, které Vám můžeme nabídnout je prodej jen samotné hlavy. Čepy na kterých hlavy drží se u jednotlivých výrobců můžou měnit. Jelikož neexistuje jednotná norma, nemusí být čepy u jednotlivých výrobců 100% kompatibilní. Proto je občas třeba čep upravit. Modeláři si s tím hravě poradí, ale ostatní by s tím mohli mít drobný problém. V případě většího zájmu můžeme začít uvádět stránky s návody jak na to.

kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit

Custom figurky v měřítku 12 palců (1:6, 300 mm)

Na internetu jste v souvislosti s akčními figurkami určitě narazili na termín "Custom figures". Do této kategorie jsou zahrnuty limitované tovární verze nebo úpravy figurek, které dělají "na koleně" přímo sběratelé nebo některá studia. Máme kontakty i v této kategorii. U těchto figurek zapomeňte na běžné cenové relace. Jedná se o kusovou výrobu. V porovnání s těmito figurkami je 200ks Sedmé z Devíti od Sideshow velkovýroba. Cena samotné hlavičky Vás tedy muže stát jako další figurka a kompletní custom figurka hravě vyletí až na 3-4 násobek ceny běžné sériové figurky. Cena bývá úměrná pověsti příslušného ateliéru nebo tvůrce. Pro ilustraci uvádím několik fotek.

kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit

Oblečení pro figurky v měřítku 12 palců (1:6, 300 mm)

Řada custom figurek trochu (nebo hodně) utíká z historických nebo armádních témat. Ale jak se říká, proti gustu ... K tomuto účelu Vám můžeme nabídnout i oblečení. Mezi to nejlepší co můžeme dovézt patří například výrobky Triad Toys nebo Toy Soldier. Myslím, že následující fotky nepotřebují komentář.

sci-fly_10945.jpg 10151.jpg 460.jpg kliknutím zvětšit kliknutím zvětšit 58.jpg kliknutím zvětšit 328.jpg 120.jpg kliknutím zvětšit

Kamenem úrazu jsou kyčelní klouby. Taková figurka v body vypadá dost nepřirozeně. Řešením je lycra. Tedy přesněji řečeno, tenké punčocháče v tělové barvě přes které není kloubový mechanismus figurek vidět.

Copyright © Miscell. Authors

Send mail with questions or comments about this web site.
Copyright © 1999-2017 Delta International ®