Last modified: 22-12-2015

Dostávám řadu dotazů na METAMO figurky. Těm z Vás kteří nevědí o co jde to zde ve zkratce vysvětlím. Je to v podstatě velmi jednoduché. V roce 2006 přišla japonská firma Bandai s celkem originální technologií. Barvou která působením tepla mění odstín. Řada figurek se dělá v různobarevných verzích. Určité odstíny se vždy vyprodají dříve a často je velmi problematické odhadnout jaká barva bude sběratelům a fanouškům "nejvíc sedět". Jak by řekl pan Spock, důvody jsou logické. Jen čas ukáže zda se této technologie chytí i další výrobci nebo zda je to jen slepá ulička a tyto figurky se stanou pouhou sběratelskou raritou.

Jako přiklad použiji figurku Haruhi. Figurka je v černé barvě. Pokud jí máte v prostředí kde je teplota mezi 16-30°C je stále černá. Pokud jí ale vystavíte teplotě nad 30°C, nejlépe například fénem na vlasy (nikdo snad není takový kaskadér aby jí griloval nad sporákem v kuchyni) oblečení jí zbělá. Pokud Vás bílá omrzí a chcete jí zpět černou, stačí když je v prostředí s teplotou pod 16°C (prostě jí na chvíli šoupnete do lednice :))

Ti co nevěří si kromě fotek mohou prohlédnout i krátké video. Za Deltu V.T. (alias Wolf)

   metamo_haruhi01.jpg metamo_asuka_01.jpg metamo_asuka_m03f.jpg metamo_asuka_m02b.jpg metamo_asuka_m04b.jpg metamoasuka.jpg  

1/8 Metamo Figure (Bandai) Haruhi Suzumiya Bunny Version

 

Send mail with questions or comments about this web site.
Copyright © 1999-2017 Delta International ®